Meškajúcich platieb je na Slovensku 25%!

euro-edlznici.png

10.05.2016 08:14 - čítané 2107x
Slovensko je jednou z krajín, ktoré majú najvyšší podiel nezaplatených faktúr po termíne splatnosti v Európe. Tri percentá faktúr odberatelia nikdy nezaplatia, ich doba splatnosti je na Slovensku jedna z najdlhších v Európe.


 

Slovensko je jednou z krajín, ktoré majú najvyšší podiel nezaplatených faktúr po termíne splatnosti v Európe. Tri percentá faktúr odberatelia nikdy nezaplatia, ich doba splatnosti je na Slovensku jedna z najdlhších v Európe. Vyplýva to z prieskumu European Payment Practices 2015, ktorý tento rok v mnohých európskych krajinách vykonala poradenská spoločnosť EOS Group.

 

Presne štvrtina vystavených faktúr na Slovensku nie je v termíne splatnosti uhradená, prezradil tohtoročný prieskum. Ide pritom o zlepšenie oproti vlaňajšku, v minulom roku to bolo až 29% vystavených faktúr. Hovorí to o schopnosti a ochote firiem platiť načas a dôvere medzi podnikateľmi.

 

Rovnaký ako na Slovensku je podiel meškajúcich platieb faktúr aj v Rumunsku, ešte o percento vyšší v Grécku, Bulharsku alebo v Rusku. Naopak, v Maďarsku je to 23% a v Poľsku iba 22 percent. Západoeurópske krajiny sú na tom ešte lepšie, v Rakúsku je to 19 a v Nemecku iba 17 percent.

 

eos-faktury-po-splatnosti.jpg

 

Tri percentá vystavených faktúr nezaplatia na Slovensku klienti vôbec, zvyšok s oneskorením. O percento viac nesplatených dlhov je v prípade koncových zákazníkov – spotrebiteľov. Podobný podiel tvoria nezaplatené faktúry aj v iných krajinách, nižší je iba v Nemecku, kde je to v prípade firemných zákazníkov dokonca iba jedno percento.

Spotrebitelia – koncoví zákazníci majú na Slovensku v prípade omeškania platieb približne rovnakú platobnú disciplínu ako firmy, poväčšine však majú kratšiu splatnosť faktúr. Kým v prípade spotrebiteľov je to v priemere 27 dní, pri firmách je to až 40 dní.

 

Najdlhšie termíny splatnosti si firmy medzi sebou poskytujú v Španielsku (45 dní) a Grécku – až 51 dní. Takmer 40 dní je to aj v Rumunsku a Bulharsku, v Rusku 41 dní. Najkratšie termíny splatnosti sú v Nemecku – v priemere 26 dní, v Maďarsku je to 33 dní. Pritom v Maďarsku to bolo ešte vlani 40 dní a v Španielsku vyše dva mesiace.

 

eos-splatnost-faktur.jpg

 

Platobná disciplína na Slovensku sa tak podľa prieskumu v tomto roku zlepšila, stále je však dosť odvetví, kde sa podnikatelia sťažujú na dlhé čakanie na úhrady svojich faktúr. Príkladom môže byť stavebníctvo, doprava a rôzne služby.

 

Zlepšenie platobnej disciplíny by mohlo priniesť rýchlejšie a spoľahlivejšie fungovanie súdov, v čom Slovensko zaostáva za ekonomicky vyspelými krajinami. Vysoká zadlženosť a platobná neschopnosť firmy by sa mala riešiť na účet jej akcionárov a nie tak, aby na to doplatili jej veritelia, ako sa to stalo pri mnohých reštrukturalizáciách a bankrotoch.

 

Nepoctivých podnikateľov by to odradilo od hromadenia dlhov, podnikateľské prostredie by sa vyčistilo a zamedzilo by sa druhotnej platobnej neschopnosti, ktorá často stiahne do insolventnosti aj ekonomicky zdravé firmy.

 

Podnikateľská aliancia Slovenska očakáva, že Slovensko obdobie silného hospodárskeho rastu a exportu využije na zlepšenie činnosti súdov. Očakávame tiež prijatie legislatívy, ktorá by podnikateľov chránila pred neplatičmi a umožnila im efektívne vymáhanie svojich pohľadávok.

 

Zdroj  PAS - Podnikateľská aliancia Slovenska

 

REGISTROVAŤ DLŽNÍKA

 

 


Návrat na výpis
<

POSILA s. r. o.

Sme spoločnosť, ktorá dodáva kancelárske potreby a reklamné predmety POSILA s. r. o.
Online službu eDlznici.sk sme využili na vymoženie pohľadávky, ktorú sme nevedeli dlhú dobu vymôcť od nášho zákazníka. Nereagoval na naše výzvy, ktoré sme mu zasielali. Na prekvapenie, keď sme zadali jeho pohľadávku do online systému nám od neho boli pripísané prostriedky na náš účet do necelej ⏰ 1hodiny ⏰. Sme veľmi spokojní s týmto systémom, ktorý tu máme. Systém je úplne jednoduchý a priateľský a veľmi úspešný a hlavne automatický, kde sa nemusíme o nič starať. My len zadáme pohľadávku a všetko ide automaticky a máme o všetkom prehľad.
Ďakujeme portálu eDlznici.sk za efektívne vymáhanie pohľadávok.

POSILA s. r. o.
www.posila.sk

KOMPAVA s.r.o.

Sme spoločnosť ktorá vyrába výživové doplnky a poskytuje služby v oblasti zdravého životného štýlu nielen pre
športovcov ale pre každého kto chce zdravo žiť a cítiť sa fit.
Samozrejme sa aj my stretáme s vymáhaním pohľadávok a urgovaním úhrad.

Zákazníci väčšinou vôbec na upomienky a výzvy nereagujú alebo iba sľubujú úhrady nezaplatených faktúr.
Preto sme veľmi vďační portálu eDlznici.sk za poskytnutú možnosť, vďaka ktorej nám boli vyplatené
faktúry dávno po splatnosti.
Od ich zverejnenia boli platby na účte do troch dní.
Výborná a kvalitná služba, ďakujeme.

KOMPAVA s.r.o.
www.kompava.sk

PRIMAPEK


Dobrý deň,
sme spoločnosť s vyše 30 ročnou históriou vo výrobe pekárenských výrobkov.
Ako v každom podnikaní tak aj v našom sa stretávame s neplatičmi. Náš obchodný partner nám dlžil vyše 20 000€ za dodaný tovar. Vyše dvoch mesiacov sa stále vyhováral a nevedel zaplatiť ani len časť dlhu. Tak sme využili služby portálu edlžníci.sk a výsledok ich služby nás veľmi milo prekvapil.
Do hodiny od upozornenia o začatí vymáhania a následného zverejnenia ako NEplatiča nás náš obchodný partner kontaktoval s tým, že hneď uhradí a cca o 2h bola dlžná suma na našom účte!
Vďaka tejto efektívnej službe sme sa dostali k svojim peniazom oveľa rýchlejšie a jednoduchšie ako sme čakali.

Ďakujeme!

PRIMAPEK

Royaldom s.r.o.

Royaldom stavebniny nie je len predajňa stavebnín, ale svojimi nadštandardnými službami a servisom pozdvihla predaj stavebného materiálu a služieb na vyššiu úroveň.

Ďakujeme za spoluprácu pri správe pohľadávok. Oceňujeme najmä ⏰ rýchlosť procesu akým portál eDlznici.sk funguje.

Royaldom stavebniny
www.royaldom.sk

VSM Veľkoobchod stavebného materiálu s.r.o.

Mali sme dlžníka, ktorý vyše roka nekomunikoval, nepreberal poštu. Preto sme sa rozhodli využiť služby portálu edlznici.sk online vymáhanie pohľadávok. Už ⏰13. deň nás dlžník sám kontaktoval a uhradil časť svojho dlhu. Odporúčam všetkým túto VEREJNÚ TABUĽU HANBY.

Ďakujeme za veľmi rýchlu a efektívnu službu.

S pozdravom

VSM Veľkoobchod stavebného materiálu s.r.o.
www.vsmsro.sk

BESRENT s.r.o

Sme spoločnosť, ktorá poskytuje prenájom a predaj stavebnej mechanizácie a príslušenstva za výhodné ceny. Využili sme služby eDlznici.sk, dlžníci sa nám ozvali takmer ⏰ okamžite. Ďakujeme za vašu rýchlu, lacnú a efektívnu službu.

S pozdravom Ján Hrčka

Rastislav Hluchý
Chcem sa poďakovať a zároveň odporučiť skvelý tím eDlžníci.sk.

Som malý živnostník pre ktorého je každé jedno euro vzácne. Nakoľko som spravil službu a po svoje ťažko zarobené peniaze som sa nevedel dostať.

Firme boli poslané 4 faktúry, dve doručené osobne do rúk majitela a veľa sľubov ako to bude rýchlo zaplatené. Firma mi dlhovala 260eur skoro rok bez pár dní. Poviem vám pravdu že už som bol zmierený že svoje peniaze už nikdy neuvidím. Nasťastie mi bolo odporučené aby som využil online vymáhanie eDlžníci.sk. Naozaj mi pomohli, od pridania dlžníka na ich web a spustení online vymáhania som mal už za dva pracovné dni peniaze na účte. Ešte raz sa chcem poďakovať tímu eDlžníci a odporúčam všetkým, ktorý sa nevedia dostať po svoje peniaze

Rastislav Hluchý
Nové Mesto nad Váhom

Jaroslav Gajar

Nákladná doprava, Stará Turá

Sme firma zaoberajúca sa prepravou tovaru a využili sme službu portálu edlznici.sk ako najjednoduchšiu mimosúdnu formu vymoženia faktúr po splatnosti. S online systémom vymáhania sme maximálne spokojní, keďže z 20 pridaných faktúr (4-5rokov po splatnosti) sme do ⏰ 2 týždňov zaznamenali platbu u 7 z nich! Vrelo odporúčame využiť túto službu portálu edlznici.sk, vďaka ktorej sme sa dostali k svojim peniazom v ktoré sme už pomaly nedúfali.

BCO media

Sme spoločnosť, ktorá poskytuje konzultačné a poradenské služby pre podnikateľov. Využili sme služby eDlznici.sk. Pohľadávky, ktoré sme nevedeli vymôcť niekoľko mesiacov, klient sa neozýval, neodpovedal na žiaden mail, správu, telefonát... po nahraní faktúry do Vášho systému bola faktúra na ⏰ druhý deň, po niekoľko mesačnom omeškaní, uhradená. Celý proces trval len 16 hodin, Ďakujeme za vašu rýchlu, lacnú a efektívnu službu.

Business Cloud
www.businesscloud.me

B&T STAV s.r.o.

Som majiteľom spoločnosti, zaoberajúcej sa stavebnou činnosťou a prenájmom lešenia. V stavebníctve sa veľmi často stretávam s meškajúcimi platbami a nezaplatenými faktúrami. Rozhodol som sa využiť eDlžnící.sk na základe odporúčania známeho. Táto služba ma veľmi prekvapila, klient uhradil nezaplatenú faktúru ⏰ 7 deň od zverejnenia na vašom portáli. Ďakujem za veľmi rýchlu a efektívnu službu.

p. Bocán - majiteľ

DOMUS Group s.r.o.

Dobrý deň.
Chcem vám touto formou poďakovať za vaše služby. Náš dlžník nám po roku a pol konečne zaplatil. A všetko to trvalo len ⏰ tri týždne od registrácie u vás. Ešte som sa nestretol s tak lacnou a efektívnou alternatívou vymáhania dlhou. Váš prístup a efektivitu preto hodnotím číslom 10 - čo je to najlepšie možné hodnotenie.Ďakujem a nech sa darí.

S pozdravom
Martin Kmeč

Techno-Plast s.r.o.

Dobrý deň.

Som majiteľ stavebnej firmy Techno-Plast s.r.o.. Túto službu som sa rozhodol využiť na nášich dlžníkov s ktorými som stratil trpezlivosť. Na moje veľké, ale milé prekvapenie sa nám ozval náš dlžník ⏰ 7 deň po tom čo sme využili túto službu online vymáhania. Rok sa nevedel ozvať a zrazu to išlo.

Ďakujem vám a prajem veľa úspechov.

Jozef Fabuľa

FA MAPS, Chtelnica

Vážení pracovníci portálu eDlznici.sk.
Ostal som veľmi milo prekvapený, že aj dlhodobí dlžníci zareagovali na Vaše automatizované e-mail a SMS upomienky hneď po zadaní pohľadávky do vášho systému.
Mám osobnú skúsenosť s dlžníčkou, ktorá mi nereagovala na telefonáty a osobnému stretnutiu sa vždy vyhla.
No po zadaní do systému eDĺžníci sa mi ⏰ hneď ozvala a bola ochotná veci riešiť. Nechcela svietiť na vašom portáli ako dlžníčka.
Ďakujem vám za takúto užitočnú a účinnú online formu vymáhania pohľadávok.

www.famaps.sk

>
Celková suma pohľadávok 1 051 765 EUR
Vymožené pohľadávky 471 026 EUR